Artykuły

Logistyka magazynowa a prawne aspekty bezpieczeństwa i higieny pracy

Jak podaje Państwowa Inspekcji Pracy (PIP), stan przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest stosunkowo słaby. Obowiązek przestrzegania zasad BHP leży po stronie kadry zarządzającej, jak i każdego pracownika. Jednak to właśnie operatorzy wózków widłowych, z racji charakteru ich pracy i wykorzystywanego sprzętu, są szczególnie zobowiązani, aby te przepisy przestrzegać.

więcej

BHP użytkowania wózków widłowych akumulatorowych

Zasady BHP odgrywają bardzo istotną rolę w kontekście efektywnej i bezpiecznej pracy na wózkach widłowych. Trzeba zatem wiedzieć, jak w bezpieczny sposób należy użytkować wózek widłowy, w tym przypadku akumulatorowy.

więcej

Czego nie wolno operatorowi wózka widłowego?

Znajomość zasad poprawnego użytkowania wózków widłowych stanowi jeden z podstawowych wymogów jaki stawia się osobom pracującym na stanowisku operatora wózków widłowych. Mimo to, zdarza się, iż nie zawsze wiedzą oni jak w danej sytuacji postąpić lub też posiadają złe nawyki. Czego zabrania się operatorom wózków widłowych?

więcej

Przystosowanie wózków widłowych

Wybór sprzętu dedykowanego logistyce przedsiębiorstwa, adekwatnego do charakteru i warunków pracy, odgrywa znacząca rolę w kontekście sprawności funkcjonowania firmy. Dlatego też, maszyny wykorzystywane w pracy magazynowej, w tym przede wszystkim wózki widłowe, muszą zostać odpowiednio dostosowane do profilu i rodzaju działalności firmy.

więcej

Bezpieczny zakup używanych wózków widłowych

Używane wózki widłowe stanowią znaczącą cześć rynku pojazdów magazynowych. Wiele firm, z racji braku wystarczającej ilości środków finansowych na zakup nowego sprzętu, decyduje się właśnie na używane modele wózków. Jednak, jak w przypadku każdego używanego sprzętu, rozwiązanie to  wiąże się z pewnym ryzykiem, wynikającym z zakupu sprzętu złej jakości z niepewnego źródła. Warto jednak wiedzieć, […]

więcej

Znaczenie regularnej konserwacji wózków widłowych

Duża częstotliwość eksploatacji wózków widłowych sprawia, iż do ich bezpiecznego użytkowania niezbędny jest regularny przegląd i systematyczna konserwacja tego rodzaju sprzętu. W przypadku pracy na tzw. widlakach, kwestią nadrzędną jest też zagwarantowanie pracownikom wysokiej jakości maszyn i odpowiednich warunków pracy, które zoptymalizują jej bezpieczeństwo.

więcej

Jak poprawić poziom bezpieczeństwa w magazynie?

Efektywność pracy magazynowej to jeden z najważniejszych aspektów działalności każdego większego przedsiębiorstwa. Aby była ona na odpowiednio wysokim poziomie, należy przede wszystkim zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa pracy pracownikom magazynu, ale jednocześnie ograniczyć koszty magazynowania do niezbędnego minimum.

więcej

Leasing wózków widłowych w Polsce

Leasing staje się coraz powszechniejszą formą finansowania konkretnych inwestycji. Jest on bowiem uznawany za bardzo efektywne rozwiązanie, które swoją popularność zawdzięcza głównie temu, iż nie wymaga dużego nakładu środków własnych. Jest to możliwe, dzięki specyficznej umowie leasingowej, zgodnie z którą leasingodawca oddaje, na określony okres czasu, prawo do użytku konkretnego sprzętu leasingobiorcy, który z kolei […]

więcej

Zapotrzebowanie na wózki widłowe w magazynach

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, rola magazynów istotnie wzrosła. Intensyfikacja ta wynika głównie z liczby przedsiębiorstw zajmujących się szeroko rozumianym handlem, w których podstawową kwestią jest posiadanie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania towarów. W związku z tym, zwiększyło się również zapotrzebowanie na wózki widłowe, które są pojazdami niezbędnymi w pracy magazynowej.

więcej

Historia wózków widłowych

Pierwszy wózek widłowy został skonstruowany  prawie 100 lat temu. Dziś jest jednym z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych w transporcie około zakładowym i gospodarce magazynowej w wielu firmach na całym świecie.

więcej

Zasady wynajmu

Wynajem wózków widłowych to jedna z najlepszych i najbardziej opłacalnych form organizacji logistyki wewnętrznej i zewnętrznej przedsiębiorstwa. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz wybrać dogodną formę najmu, podporządkowaną pod konkretną firmę. Zapewniamy poważne i dojrzałe podejście do każdego klienta! Skontaktuj się z nami i podejmij współpracę, a przekonasz się, że warto!

Sprzęt magazynowy

Szukasz odpowiedniego sprzętu magazynowego, który sprosta wszystkim wyzwaniom i potrzebom stawianym przez Ciebie i Twoją firmę? Spółka SURET posiada najlepszy tego typu sprzęt w branży!

Copyright © 2013 - wynajemwozkow.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone