Leasing wózków widłowych w Polsce

leasingLeasing staje się coraz powszechniejszą formą finansowania konkretnych inwestycji. Jest on bowiem uznawany za bardzo efektywne rozwiązanie, które swoją popularność zawdzięcza głównie temu, iż nie wymaga dużego nakładu środków własnych. Jest to możliwe, dzięki specyficznej umowie leasingowej, zgodnie z którą leasingodawca oddaje, na określony okres czasu, prawo do użytku konkretnego sprzętu leasingobiorcy, który z kolei jest zobowiązany do spłaty określonych w umowie rat za jego użytkowanie. Jest to forma, która w ostatnim czasie szczególnie zyskała na znaczeniu w branży wózków widłowych.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, pod koniec roku 2013 liczba wózków widłowych pozostających w leasingu wynosiła aż 3 683 egzemplarzy. Jest to wzrost o 14,66% w stosunku do roku 2012. Należy zaznaczyć, iż zwiększyła się również ilość podpisywanych umów leasingowych. Liczba ta wzrosła w pierwszych półroczu 2013 roku o 4,9%. Szacuje się, iż tak duże zainteresowanie leasingiem jest wynikiem obecnej sytuacji na rynku ekonomicznym. Wpływa na nie również fakt, iż jest to rozwiązanie bardzo elastyczne, które może być stosunkowo swobodnie modyfikowane, w zależności od sytuacji ekonomicznej kraju. W związku z czym, także i w przypadku branży wózków widłowych, oferty leasingowane są bardzo różnorodne i dotyczą zarówno pojedynczych wózków jak i całych flot.

Zainteresowanie leasingiem jest także wynikiem dużego zapotrzebowania na wózki widłowe w rożnych sektorach, w tym przede wszystkim budowlanym, produkcyjnym, logistycznym czy też w transporcie. Sprzęt ten jest niezbędny do efektywnego działania firmy, a leasing jest obecnie najkorzystniejszą z form ich nabycia. Niewątpliwą korzyścią z leasingu wózków widłowych są także duże korzyści podatkowe, które znalazły się w znowelizowanej ustawie o podatku dochodowym. Dzięki temu jest to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne niż wzięcie chociażby kredytu na zakup tych pojazdów.

Popularność zyskuje także długoterminowy wynajem wózków widłowych, który w istotny sposób pobudził rozwój branży leasingowej. Ta forma leasingu jest szczególnie korzystna dla firm, w których eksploatacja wózków widłowych jest bardzo zintensyfikowana oraz w sytuacji, gdy przedsiębiorstwu zależy, aby nie ponosić kosztów wynikających z zakupu i utrzymania floty wózków. Więcej na temat tej formy wynajmu można znaleźć na http://www.suret.com.pl/?strony/oferta/wynajem-wozkow.html.

3 odpowiedzi na “Leasing wózków widłowych w Polsce”

  1. marek pisze:

    faktycznie, leasing jest bardzo opłacalny. sam od kilku lat korzystam z tej formy i nie planuję nic zmieniać. jest to opcja dużo korzystniejsza niż np. kredyt.

  2. Michal pisze:

    Ja dopiero planuję zakup floty wózków widłowych, ale z tego co się dowiaduję to faktycznie leasing jest opcją najkorzystniejszą. Pewnie i ja się na niego zdecyduje.

  3. Piotr pisze:

    Świetny artykuł, bardzo mnie zainteresował. Leasing wózków widłowych to nowość w Polsce, jeśli chodzi o wynajem palet kontenerów oraz wyposażenia magazynów zapraszamy na http://www.rotom.pl/wynajem/ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *